مشارکت مردمی

سازوکار عملیاتی کردن مشارکت مردم در جهش تولید

برای عملیاتی شدن ایده مشارکت مردمی در راستای تولید، یکی از راهکارهای صحیح، بها دادن به تولیدکنندگان کوچک و خردمقیاس است که با توجه به ابعاد کوچک کارگاه، امکان طراحی خانه‌هایی با کارگاه خانگی نیز فراهم است.

مشارکت مردم در تولید خانگی یک روند مهم و مفید است که می‌تواند به ارتقای کیفیت زندگی و اقتصاد خانواده‌ها کمک کند. در ادامه، چندین راهنمایی برای ایجاد و تسهیل مشارکت مردم در تولید خانگی آورده شده است:

۱- آموزش و آگاهی برای جلب مشارکت مردمی

ارتقای آگاهی مردم در مورد مزایای تولید خانگی و نحوه شروع کار می‌تواند بسیار مؤثر باشد. برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی درباره فرآیند تولید، استفاده از مواد اولیه، و تکنیک‌های مختلف می‌تواند به افزایش مهارت‌های مردم کمک کند.

۲- ارائه منابع و تجهیزات

فراهم کردن منابع و تجهیزات لازم برای تولید خانگی می‌تواند به افراد کمک کند تا به طور مؤثرتری در این زمینه فعالیت کنند. این شامل ارائه ابزار، مواد اولیه، و فضای کافی برای انجام فعالیت‌های تولیدی است.

۳- ایجاد بازار و فروش

تسهیل فرآیند فروش محصولات تولیدی می‌تواند انگیزه مردم را برای انجام فعالیت‌های تولیدی افزایش دهد. ایجاد بازار‌های محلی، حضور در نمایشگاه‌ها و بازارهای محلی، و استفاده از پلتفرم‌های آنلاین برای فروش محصولات می‌تواند به این امر کمک کند.

۴- تشویق به نوآوری و خلاقیت برای ایجاد مشارکت مردمی

ارزش قرار دادن بر نوآوری و خلاقیت می‌تواند افراد را به ارائه محصولات منحصر به فرد و متمایز ترغیب کند. این شامل استفاده از طراحی‌ها و الگوهای جدید، ارائه محصولات سفارشی، و تولید محصولات با کیفیت و قیمت مناسب است.

۵- حمایت از شبکه‌های اجتماعی

ایجاد شبکه‌ها و ارتباطات میان افرادی که در تولید خانگی فعال هستند، می‌تواند به تبادل تجارب و دانش، ایجاد همکاری‌های جدید، و ارتقای فرآیند تولید کمک کند.

این راهنمایی‌ها می‌توانند به ایجاد یک محیط مساعد برای مشارکت مردم در تولید خانگی کمک کنند و به توسعه این حوزه کمک کنند.

مشارکت مردمی

در ادامه، برنامه گفتگوی ویژه خبری که با همین موضوع با حضور دکتر عباس جهانبخش برگزار شده است را خدمت شما تقدیم می‌کنیم.

دکتر جهانبخش در این برنامه به سه گلوگاه مهم در مسئله اقتصاد و تولیدکنندگان کوچک مقیاس تحت عنوان قدرت، ثروت و اطلاع پرداخته و به تبیین راه حل رفع مشکل از این گلوگاه‌ها و ایجاد چرخش تحول‌آفرین در این زمین‌ها پرداخته است.

بهنام نوذریمشاهده نوشته ها

متولد 1363 تهران تحصیلات خود را در رشته مهندسی عمران به پایان رساند و در کنار فعالیت های عمرانی به علت علاقه به مباحث اسلامی، دروس حوزوی را نیز دنبال میکند. هم اکنون علاوه بر مدیریت فعالیت‌های مجموعه طلبگی تا اجتهاد www.tt-ej.ir در اندیشکده زیست شهر نوین مولّد، ستاد راهبری معماری و شهرسازی حوزه علمیه و دفتر فرهنگستان علوم اسلامی نیز مشغول فعالیت است.

۴ دیدگاه

 • 🌹معضل بحران آب شرب با احیاء قنوات و چشمه سارهای ایران و جهان حل میشود🌹
  🌴{تامین آب شرب آحاد مردم کشورمان خصوصا استانهای کویری، از مناطق کوهستانی گسترده‌ موجود در این سال جهش تولید با مشارکت مردمی امکانپذیر می باشد}
  👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
  @qanat_kerman تاسیس آذر ماه ۱۴۰۱

 • 🌹معضل بحران آب شرب با احیاء قنوات و چشمه سارهای ایران و جهان حل میشود🌹
  🌴{تامین آب شرب آحاد مردم کشورمان خصوصا استانهای کویری از مناطق کوهستانی گسترده‌ موجود امکانپذیر می باشد}
  👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
  @qanat_kerman تاسیس آذر ماه ۱۴۰۱

 • 🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃
  🌹معضل بحران آب شرب با احیاء قنوات و چشمه سارهای ایران و جهان حل میشود🌹
  🌴{تامین آب شرب آحاد مردم کشورمان خصوصا استانهای کویری از مناطق کوهستانی گسترده‌ موجود امکانپذیر می باشد}
  🌹 The problem of drinking water crisis will be solved by reviving the canals and springs of Iran and the world.🌹
  🌴 {Supplying drinking water to the people of our country, especially the desert provinces, is possible from the vast mountainous areas}
  👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇was established in December 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *